Altın Sahipleri Ecel Terleri Dökecek: “O Tarihte Çok Sert Düşecek”

Haftanın ilk işlem gününe yüzde 1’lik yükselişle başlayan altın, yatırımcısında yeni bir yükseliş beklentisine neden oldu.

Ons altın tarafında beklenen yükselişler için uzmanların görüşlerini merak eden yatırımcılara önemli uyarılarda bulunan ekonomist İslam Memiş, emtia fiyatlarında gelecek hafta itibarıyla büyük düşüşlerin yaşanacağını duyurdu.

Memiş, içerisinde bulunduğumuz haftayı altın tarafında geniş bir bant aralığı ile takip edeceğimizi belirterek, haftanın kapanışına kadar xauusd paritesinin 2280-2380 dolar arasında seyir izleyeceğinin altını çizdi.

“GELECEK HAFTA ALTINA DİKKAT”

Gelecek hafta itibarıyla altın tarafında sert düşüşlerin yaşanacağını aktaran Memiş, yatırımcılara şu uyarılarda bulundu:

“Ons altın şu anda 2326 dolar seviyesinde. Yüzde 1 yükselişle haftaya başladı. Altın tarafında biraz toparlanma var. Malum 2281 dolar seviyesi geçtiğimiz hafta test edilmişti ancak takip ettiğimiz 2280-2380 bant aralığı geçerliliğini korumaya devam ediyor.

“ONS ALTIN 70 DOLAR BİRDEN DÜŞECEK, GRAM ALTIN DİP YAPACAK”

Ben tekrar aşağı yönlü bir hamle yapılacağını ve bu yükselişlerin satışla karşılaşmasını bekliyorum. Ons tarafıyla ilgilenen arkadaşlarımızın önümüzdeki haftayı mutlaka göz önüne alarak karar vermesi gerekiyor. 2260 dolara kadar inişler yaşanacaktır, bu da altın dolar paritesi üzerinde pozitif bir etkiye neden olacaktır.

Dolar kurunda da aşağı yönlü hareketlerin devam ettiğini görüyoruz. Bu gelişmelere ons altındaki düşüş de eklenince gram altın/TL fiyatlarının da son haftaların en düşük seviyesini görmesi mümkün. Buralar çok önemli fırsatlar sunuyor çünkü altın tarafındaki düşüş kısa vadeli olacaktır, yaz aylarında özellikle de Temmuz itibarıyla altın fiyatları yeniden sert ataklar yapacak ve alım fırsatı vermeden zirveye ulaşacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x